Tablet Önerileri 2022

Tablet Önerileri 2022

Tablet İnceleme

Tabletler günümüzde mobil cihazlar arasında bilgisayara en yakın olan tür olarak bizi karşılıyor. Ekran boyutunun rahatlığı ve klavye benzeri ekipman desteğiyle birlikte, taşınabilir hafif bir mini bilgisayar cihazına dönüşebilmesinin avantajını sağlar. Tablet önerileri yapmadan önce birkaç bilgi eklemek doğru olacaktır.
Tabletlerin avantajları saymakla bitmeyeceği gibi hangi ihtiyaçları karşılayacağına da değinmek gerekir.

 

Tablet Kullanım İhtiyaçları

Oyun: Günümüzde mobil oyunlar her gün gelişmekte ve başarılı bir noktaya gelmiş bulunmakta. Mobil oyunları aktif oynayanlar için telefon zaman zaman yetersiz kalabiliyor veya daha büyük ekranda daha verimli bir oyun deneyimi yaşamak isteyebiliyorlar, bu gibi durumlar için tablet seçimleri büyük önem taşıyor.

 

Okul: Pandemi döneminde olduğu gibi derslerin online yürütüldüğü durumlarda EBA gibi uygulamaları kullanmak için tabletler, telefonlara göre daha başarılı bir işlem gücü sağlıyor.

 

Sosyal Medya, Film: Sosyal medya da gezerken veya dilediğimiz yerde film izlemek istediğimizde telefon yerine tablet kullanmak daha keyifli olacaktır. Büyük ekran avantajı olacak ve telefona gelecek bildirimler, aramalar vb. durumlar sizi engellemeyecektir.

 

tablet-onerileri-2

Tablet Özellikleri

Ekran Boyutu: Ekran boyutu büyüdükçe film izleme ve kullanımdaki rahatlığınız artar ancak taşıma, ağırlık vb. durumlar zorlaşır.

 

Ram: İşlem gücüne en büyük etkilerden birini yapan ram kapasitesi günümüzdeki programların ve oyunların gelişmesiyle olabildiğince yüksek tutulmalıdır. Bu nedenle tablet önerisi yaparken olabilecek en yüksek ram miktarını seçmeye çalışacağız.

Hafıza: Çok fazla oyun, program yükleyecekseniz 64 veya 128 GB’lık seçimler yapmak önemlidir ancak sadece internette gezmek, film izlemek isteyenler için daha düşük seçenekler yeterli olacaktır.

Batarya: Tabletler boyutlarından dolayı telefonlara oranla daha yüksek batarya kapasitesine sahip olurlar, bu nedenle büyük oranda sorun yaşatmazlar ancak yine de tablet önerileri yaparken kronik batarya ömrü sorunları olmayan modelleri tercih ediyoruz.

 

Tablet Fiyatları

Tablet fiyatları fiyat/performans ürünlerini ele aldığımızda 1.000-5.000 TL arasında değişmektedir. Bütçenize en uygun ürünü seçebilmeniz için araştırmalarımız sonucunda aşağıda yaptığımız tablet önerilerini incelemenizi tavsiye ederiz.

 

Tablet Markaları

 • Samsung
 • Lenovo
 • Apple
 • Huawei
 • Asus
 • Casper
 • Alcatel
 • Vestel
 • Reeder

 

tablet-onerileri-3

Tablet Yorumları

Tablet kullanıcıları işlerini kolaylıkla ve her yerde, herhangi bir prize bağlı kalmadan yapabildikleri için avantajlı olduklarını dile getiriyor. Tablet bilgisayarların sunduğu kolaylığa alışınca bundan vazgeçemedikleri de genel yorumlar arasında.

 

Tablet Önerileri Şubat Mart 2022

 • Lenovo TAB M10
 • Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720
 • Huawei MatePad Pro
Ürünü aratmak için ismine tıklayınız.

Giriş Seviye

Orta Seviye

Üst Seviye

Lenovo TAB M10

Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Huawei MatePad Pro

Ekran Boyutu10,3″10,5″10,8″
Ram4 GB4 GB6 GB
Hafıza64GB64 GB128 GB
Fiyat2.500 ₺4.199 ₺6.999 ₺

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız;
Akıllı Telefon Önerileri 2022
Tuşlu Cep Telefonu Önerileri 2022

 

İçeriklerimiz hakkında görüşleriniz için, üye olup yorum gönderebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yeni eklenecek içeriklerden haberdar olmak için Güncel Tavsiye/İnstagram hesabımızdan takipte kalın.

 

Güncel alışveriş tavsiyelerinden, ürün incelemelerine, en yeni ve en başarılı filmlerden kitaplara yaptığımız bu yolculukta içeriklerimizden memnun kalmanız dileğiyle.

-Samimiyetle, Güncel Tavsiye..

YAZAR BİLGİSİ
Güncel tavsiye; samimiyetle ve etkileşimli bilgi paylaşmayı hedefleyen 2020 kuruluşlu web sitesi, hoş geldiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.