Supercell Oyunları

Supercell Oyunları

supercell-oyunlari-Clash-of-Clans

Clash of Clans

Çıkış Yılı: 2012
Oyun Türü: Strateji, şehir kurma

Supercell oyunları denildiğinde akla ilk gelenlerin başında olan Clash of Clans için şirketin büyük başarı yakaladığı ilk oyun diyebiliriz. Clash of Clans şehir kurma, yönetme ve taktiksel savaşları barındıran bir oyun olmakla beraber arkadaşlarınızla mücadele verebileceğiniz birçok öğeyi de barındırıyor. Bu türdeki diğer oyunlardan ayrılmasının ve yıllardır aynı başarılı ilerleyişini sürdürmesinin sebepleri için zengin içerik, kaliteli oyun deneyimi ve başarılı şirket politikası diyebiliriz.
Şehrinizi kurup, ürettiğiniz stratejilerle saldırı ve savunma yaparken, arkadaşlarınızla kurduğunuz klan ile başka ekiplerle mücadele etmek için Clash of Clans’ı denemelisiniz.


supercell-oyunlari-clash-royale
Clash Royale

Çıkış Yılı: 2016
Oyun Türü: Strateji

Supercell’in başarılı oyunlarında bir diğeri Clash Royale. Rekabetçiliğin yanında binlerce deste kombinasyonu yapabileceğiniz bir strateji oyunu, çeşitli askerlerimizi doğru zamanlama ve düzende kullanarak rakip kuleyi yıkmaya çalıştığımız oyunda düşman saldırılarını da aynı şekilde savunmaya çalışıyoruz.
Turnuvaları da yapılan oyunun çeşitliliği ve sürekli güncellenen yapısı sayesinde sıkılmadan oynayabileceğiniz eğlenceli bir oynanış sunuyor.


supercell-oyunlari-brawl-stars
Brawl Stars

Çıkış Yılı: 2017
Oyun Türü: MOBA

MOBA türünün en eğlenceli yapımlarından biri diyebileceğimiz bu Supercell Oyununda, onlarca farklı karakter ve oyun modları arasında eğlenceli kapışmalar yapıyoruz. Kazandığınız kupalar ve altınlarla karakter geliştirmeleri, kozmetik çeşitlilik alabiliyoruz. MOBA türüne farklı bir bakış getiren bu oyunu denemelisiniz, birkaç dakikalık oyunların ne kadar eğlenceli olduğunu görünce bırakamayabilirsiniz.


supercell-oyunlari-boombeach
Boom Beach

Çıkış Yılı: 2014
Oyun Türü: Strateji

Sahil savaşları içerisinde geçen stratejiye dayalı üs savunma oyunu. Supercell’in başarılı ilerleyişinde büyük payı olan oyunlardan biri.


supercell-oyunlari-hay-day

Hay Day

Çıkış Yılı: 2012
Oyun Türü: Çiftlik Kurma ve Yönetme

Çiftlik, üretim ve ürettiklerimizi sattığımız, kazandıklarımızla yeni geliştirmeler yaptığımız türünün en başarılı oyunlarından. Çıkış tarihinden bu yana oyuncuları tarafından sevilen, huzurlu ve arkadaşlığa dayalı oynanışıyla beğeni kazanan oyunda arkadaşlarınızla mahalle kurma, ürettiklerinizi diğer oyunculara satma gibi oyuncular arası yardımlaşma öğeleri bulunuyor.


supercell-oyunlari-clash

Vee 2021 yılında çıkması beklenen 3 yeni Supercell oyunu hakkında eldeki bilgilere göz atalım.

 

Clash Quest

Çıkış Yılı: 2021’de çıkması bekleniyor
Oyun Türü: Sıra Tabanlı Strateji

Candy crush benzeri bir oynanışa Supercell eli değdiğinde ortaya neler çıkacağını göreceğiz. Şirketin önceki başarılarını düşününce Clash Quest’in bölümler ilerledikçe zorlaşan strateji türündeki oyunların en güzel örneklerinden biri olma ihtimali büyük.

 

Clash Mini

Çıkış Yılı: 2021’de çıkması bekleniyor
Oyun Türü: Otomatik Savaş Oyunu, Tur tabanlı strateji

Bu oyun türü ilk olarak Dota Autochess ile ünlenip, TeamFight Tactics ve Underlords gibi oyunlarla devam etmişti. Supercell bu türün başarısını farketmiş olacak ki kendi tarzını katacağı bir oyun çıkarmaya karar vermiş, benim de merakla beklediğim bir oyun.

 

Clash Heroes

Çıkış Yılı: 2021’de çıkması bekleniyor
Oyun Türü: Hack and Slash

Yeni çıkacak üç oyun içerisinde en büyük içeriğe sahip olacağa benzeyen oyun bu gibi görünüyor. Clash evrenini tanıyacağımız ve bu evrende maceralara atılacağımız oyunda bunu karakterimizin özelliklerini kullanarak yapacağız.

 

En başarılı Supercell Oyunlarını incelemeye çalıştık, oyunlar hakkında merak ettikleriniz ve kendi eklemek istediklerinizi yorumlara bekliyoruz.

 

 


İçeriklerimiz hakkında görüşleriniz için, üye olup yorum gönderebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yeni eklenecek içeriklerden haberdar olmak için Güncel Tavsiye/İnstagram hesabımızdan takipte kalın.

Güncel alışveriş tavsiyelerinden, ürün incelemelerine, en yeni ve en başarılı filmlerden kitaplara yaptığımız bu yolculukta içeriklerimizden memnun kalmanız dileğiyle.

-Samimiyetle, Güncel Tavsiye..

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
Üniversiteden mezun olduktan sonra, araştırmalarımı, yazarlığa olan merakımla birleştirip paylaşmaya başladım. Güncel liste araştırmaları yapmayı seviyorum ve teknoloji konularında rehber içerikler hazırlamaya çalışıyorum.
YORUMLAR

  1. berk dedi ki:

    süper oyunçlşar