Su Isıtıcı Kettle Önerileri 2022

Su Isıtıcı Kettle Önerileri 2022

Su Isıtıcı Kettle İnceleme

Canınız sıcak bir içecek çektiğinde ocakta suyun kaynamasını beklerseniz, fikriniz değişebilir hatta karnınız acıkabilir veya bir işiniz çıkabilir. Sıcak bir içeceğe en hızlı yoldan ulaşmanızı sağlayacak Su Isıtıcı Kettle modellerini inceleyerek, bütçe dostu ve en iyi kettle tavsiyelerini sizler için sıraladık..

su-isitici-kettle-tavsiye-oneri-4

 

Kettle Kullanım Tavsiyeleri

  • Tüm elektronik aletlerde olduğu gibi su ısıtıcı kettle’ınızı da kullandıktan sonra fişini prizde bırakmayın, bu olası bir yangını engeller ve küçük enerji tasarrufu sağlar.
  • Kettle kullanımınız bittiğinde, soğumasını bekleyerek mutlaka içini kurulayın ve kapağını öyle kapatınız. Bu sayede su lekelerini en aza indirir, pas, koku ve kireç oluşmasını engellersiniz.
  • Su ısıtıcı kettle kullanım kılavuzundaki kullanımların dışına çıkmamaya özen gösterin, içinde su ısıtmanın dışında pişirilecek şeyler kettle’ınıza zarar verebilir. (Kettle’da makarna yapan öğrenci kardeşlerimizi bundan muaf tutuyoruz.)

 

Kettle Çaydanlık

Kettle yani su ısıtıcıların çaydanlık modelleri bulunuyor, (bir de Kettle Chips var ancak o çok ayrı bir konu ^^ ) kettle çaydanlık modelleri çaycı olarak bildiğimiz ürünlerdir, üst haznesinde çayınızı demleyeceğiniz bu modellerin altta bulunan kettle kısmı suyu sürekli minimum enerjiyle ısıtarak çayınızı sıcak tutar. Bu tür ürünler için Çaycı Önerileri ismiyle ayrı bir başlık açacağız.

su-isitici-kettle-tavsiye-oneri-3

 

Kettle Kireç Temizleme

Su ısıtıcınızda ki zamanla biriken kireç göze hoş görünmeyen bir izlenim bırakır ve temizliği de doğru ürünler kullanılmadığında çok zorlaşır.

Kireçli bölgeyi kapsayacak kadar su eklendikten sonra, sirke veya limon tuzu ekleyin ve kaynatın. Bu işlem kireç sökmekte işe yarayacaktır, işlem bittikten sonra durulama işlemi için sadece su ile 1-2 kez kettle’ınızı çalıştırın.

Kireç sökücü kimyasallar da işinize yarayacaktır ancak, sağlık açısından ilk olarak doğal yöntemleri denemekte fayda var.

 

Kettle Malzeme

  • Su ısıtıcısı yani kettle’ınızın üretiminde kullanılan malzeme türü çok önemlidir.
  • Plastik malzemeler eğer kalitesiz ise zamanla çatlamalar, soyulmalar ve koku yapabilmektedir. Eğer bu malzemeye sahip bir ürün alınacaksa iç kaplaması özel sıcaklık koruyucu, dışı plastik olan ürünler tercih edilmelidir.
  • Demir türevi malzemeler ise çaydanlık gibi daha sağlıklı ve uzun ömürlüdür. Paslanmaz olmasına özen göstermek gerekir.
  • Cam malzeme kullanılan kettle’lar da tercih edilmesi gerekilenler arasındadır ve tavsiye edilir.

su-isitici-kettle-tavsiye-oneri-2

Su Isıtıcı Kettle Önerileri

  • Arzum AR3015 Bollente Su Isıtıcı Kettle
  • Fakir Ojo Su Isıtıcısı Kettle
  • Philips HD9339/80 Su Isıtıcı Kettle
Ürünü aratmak için ismine tıklayınız.

Giriş Seviye

Orta Seviye

Üst Seviye

Arzum AR3015

Fakir Ojo

Philips HD9339/80

Su Hacmi2 litre1,8 litre1,7 litre
MalzemePaslanmaz ÇelikCamCam
Fiyat199 ₺399 ₺569 ₺

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız;

Ekmek Kızartma Makinesi Önerileri

Tost Makinesi Önerileri

 

İçeriklerimiz hakkında görüşleriniz için, üye olup yorum gönderebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yeni eklenecek içeriklerden haberdar olmak için Güncel Tavsiye/İnstagram hesabımızdan takipte kalın.

 

Güncel alışveriş tavsiyelerinden, ürün incelemelerine, en yeni ve en başarılı filmlerden kitaplara yaptığımız bu yolculukta içeriklerimizden memnun kalmanız dileğiyle.

-Samimiyetle, Güncel Tavsiye..

YAZAR BİLGİSİ
Güncel tavsiye; samimiyetle ve etkileşimli bilgi paylaşmayı hedefleyen 2020 kuruluşlu web sitesi, hoş geldiniz.
YORUMLAR