Space Sweepers Film Önerisi

Space Sweepers Film Önerisi

-Film IMDB: 6,6

-Film Türü: Bilim Kurgu, Macera, Uzay.

-Zaman, Mekan: Gelecek 2092, Uzay.

-Tek Kelimeyle: Pırt.

 

”2092 Yılında, ormanlar yok olmuş, dünya iyice çölleşmiştir.
Azalan güneş ışığı ve asitli topraklar bitkileri yok etmiştir.” diye başlar..

 

space-sweepers-film-önerisi-2

Space Sweepers Film Konusu

Bir grup Uzay hurda toplayıcı mürettebatının hayatta kalmak ve hayallerini gerçekleştirmek için çıktıkları maceralarda işlerin daha ne kadar karmaşık bir hale gelebileceğini düşünmeye başladığınız yolculuklarını anlatan kore yapımı film.

 

Space Sweepers Film İncelemesi

UTS Şirketi, sağlıklı yaşamın mümkün olmadığı dünyadan seçilmiş insanları, uzayda kurduğu yapay bir dünyaya benzeyen yaşam alanına toplamıştır. Bu bölge tıpkı günümüz ülkeleri gibi vatandaşlığı olanlar ve olmayanları ayrı tutmaktadır. Hikaye, UTS vatandaşı olmayan bir uzay pilotu ve gemisindeki arkadaşlarının karışacağı olaylar zinciriyle başlar.
Ana karakterimizin daha derinde yatan bir hikayesi var ve bunu film ilerledikçe öğreniyoruz.

 

Akıcılığı ve heyecanı her dakikasında yakalamayı başaran film, izleyenleri de içine çekmeyi başaracak türden, zaman zaman komik ancak bir o kadar da etkileyici sahneleri var. Space Sweepers aksiyon, macera ve bilim kurgu türünü seviyorsanız, iyi bir tercih olacaktır, Ayrıca Kore yapımı bir film olduğunu da söylemek isterim.

Öncelikle Filmin kendine has fantastik bir evreni var. İnsanların yanı sıra robotlar da işin içine karışmış durumda ve her dakikasında uzayın başka bir bölgesinde farklı yaşam alanı göreceksiniz, ticaret bölgeleri, hurda merkezleri gibi. Hayatta kalma mücadelesinin zirvede olduğu insanlık için işler zor ve acımasız ilerliyor.

 

Olayların yanı sıra, karakterlerin duygu değişimlerini de film boyunca hissediyorsunuz. Uzay çöplerinin peşinde koşturan, para yönünden batma tanımının karşılığı gibi görünen bu gemi ekibinin, zamanla para için verdiği mücadelenin yönü de değişecek ve çok daha büyük bir amaca hizmet edecektir. Birbirinden hiç haz etmeyen bu ekip arasındaki bağlar da gittikçe kuvvetlenecek.

 

Victory(Zafer) gemisinin üç insan, bir robot ve bir de şirin misafiriyle çıkacağı bu yolculuk ve maceralar izlemeye değer.
Arkanıza yaslanıp arkadaşlarınız ve ailenizle izleyebileceğiniz bu eğlenceli film, uzayda geçen bu macerasıyla ve gelecek hakkında zihninizde hayaller kurduracak fantastik evreniyle beğeninizi kazanacaktır.

Space Sweepers filmi Netflix’te 5 Şubat 2021’de yayınlandı, daha bu kadar yeniyken ilk izlenimlerinizi bizlerle paylaşmak isterseniz yorumlar bölümüne bekleriz.

space-sweepers-film-önerisi-4

Space Sweepers Filmi Hangi Platformdan İzlenir?

Netflix

 

Space Sweepers Film Süresi

2 Saat 16 dakika

 

Space Sweepers filmi hakkında benim düşüncelerim;

Space Sweepers özellikle bilim kurgu ve uzay macerası severler için biçilmiş kaftan, çok orjinal bir hikaye veya mükemmel bir film beklentisine girmeden izlenildiğinde, canınızı sıkmadan her dakikasında eğlenebileceğiniz, karakterlerin samimiyetine kapılacağınız bir film olduğunu söyleyebilirim.
Eğlendirdi, duygulandırdı, öneriyorum mu? Öneriyorum!!
İyi biri olmadığınızı anladığınız o an, buna teslim mi olacaksınız, yoksa onunla savaşacak mısınız?

 

Film tavsiyelerimi genelde güncel filmler ve eskiye dönük başarılı filmler arasından yapmaya çalışıyorum. Eklediğim filmlerin hitap edeceği kitleden özellikle bahsederek, zamanınızı boşa harcamamaya özen gösteriyorum, umarım tavsiyeler işinize yarar, iyi seyirler.

Yeni eklenecek inceleme, tavsiye ve diğer içeriklerden haberdar olmak için sosyal medya adresimizden takip edebilir, sitemizi yer imlerine ekleyerek istediğiniz zaman tavsiye almak veya tavsiye vermek için bizi ziyaret edebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilecek bir başka film önerisi;

İnto The Wild (Yabana Doğru) Film Tavsiyesi

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
Üniversiteden mezun olduktan sonra, araştırmalarımı, yazarlığa olan merakımla birleştirip paylaşmaya başladım. Güncel liste araştırmaları yapmayı seviyorum ve teknoloji konularında rehber içerikler hazırlamaya çalışıyorum.
YORUMLAR

  1. Fatih dedi ki:

    Buradan bakarak izleme kararı aldım. Hit olmuş bilim kurgu filmlerini izlediyseniz bu film size biraz ağır akıyor gibi gelebilir. Ama başrolde ki çocuğun tatlılığı ve (komik pırtları) için izlenebilir. Bence 10 üzerinden 6.5 dan 7

  2. Enes dedi ki:

    Film çok eğlenceliydi, zamanınızın boşa gitmeyeceği ve ailenizle keyifle izleyeceğiniz bir filmdi teşekkürler..