Kral Arthur: Kılıç Efsanesi Film Önerisi

Kral Arthur: Kılıç Efsanesi Film Önerisi

-Film IMDB: 6,7

-Film Türü: Mitoloji, Macera.

-Zaman, Mekan: Orta Çağ, İngiltere.

-Tek Cümleyle: Savaşın tadını çıkarın.

 

Kral Arthur: Kılıç Efsanesi Konusu

Büyücüler ve İnsanların yaşadığı orta çağ benzeri bilinmeyen bir dönemde geçen filmde, yıllarca barış içinde yaşayan büyücü(mage) ve insanların barışı bozulmuştur, başlayan savaş iki topluluğa büyük zararlar vermiş ancak savaşın asıl belirleyici gücü olarak büyülü güçlere sahip bir kılıç onu kullanacak kişinin ellerinde bu savaşa yön verecektir.

 

Kral Arthur: Kılıç Efsanesi Oyuncuları

 • Charlie Hunnam – King Arthur
 • Jude Law – Vortigern
 • Àstrid Bergès‑Frisbey – Guinevere
 • Eric Bana – Uther Pendragon
 • Djimon Hounsou – Bedivere
 • Aidan Gillen – Goosefat Bill
 • Annabelle Wallis – Maid Maggie
 • David Beckham – Trigger (evet ben de farketmedim)

 

Kral Arthur: Kılıç Efsanesi Hangi Platformdan İzlenir?

 • Netflix
 • Google Play Filmler

 

Kral Arthur: Kılıç Efsanesi Film Süresi

2 saat 6 dakika

 

Kral Arthur: Kılıç Efsanesi Film Müzikleri

 • The Devil and The Huntsman – Sam Lee & Daniel Pemberton
 • Run Londinium – Daniel Pemberton
 • The Born King – Daniel Pemberton

 

Buraya kadar filmi tanıtmaya çalıştım.

Şimdi filmi izledikten sonra okumaya devam etmeniz gereken sohbet bölümü başlayacak..

İyi Seyirler, sonra görüşmek üzere..

Güncel Tavsiye..

 

kral-arthur-kilic-efsanesi-2

Kral Arthur: Kılıç Efsanesi – Filmi izledikten sonra

Arthur evinden daha çocuk yaşta kaçtıktan sonra büyüdüğü yeni bölgede sıfırdan yükselerek kendini zengin bir hale getiriyor, bunu yaparken de zekasını kullanması onu eğlenceli bir kişilik haline getiriyor.
Vikingler denilen bir grubu alt ettiğini düşünürken karıştığı bu işin sandığından daha kötü sonuçlar doğurmasıyla Arthur, beklemediği bir yolculuğa çıkar. Eski krala yapılan isyanda kaçan veliahtı aramak için o yaşlardaki tüm çocukları topladıkları ve büyülü kılıcı denettirdikleri yere getirilen Arthur, kendisinin bu kana sahip olduğunu anlamaları üzerine hikayenin asıl kısmı başlar..

kral-arthur-kilic-efsanesi-3

Arthur, ısrarla kanından gelen gücü reddetmeye çalışmasına rağmen kendisi kadar inatçı mage kızın yöntemlerinden kurtulamıyor, Arthur’un kılıcın gücünü kullanması ve kral niteliklerini kazanması için gönderildiği karanlık topraklardaki sahneler çok iyiydi, ben dövüşmem diyen Arthur hayatta kalmak için baya zorlandı.
Arthur, Mage kızın kendi türündekilerin yok edildiğini, bunun da amcasının yaptığını öğrenmesiyle üzerindeki sorumluluğun arttığını ve amcası durdurması için kanındaki gücü yani gerçek kimliğini kabullenmesinin kaçınılmaz olduğunu anlar.
Aslında biraz da tüm sevdiklerinin ve birikimlerinin yok edildiğini öğrenmesi buna sebep olabilir çünkü kral olmak falan değil de kendi bölgesindeki düzenininin yok edilmesine daha çok kızmış gibiydi Arthur.

Arthur güçlenirken amcası Vortigern’de mage güçlerine hakim olmak için inşa ettirdiği kulede güçlenmeye devam ediyor, büyük savaş kaçınılmaz.

Arthur kılıcın gücünü ilk kez mage kız ele geçirildiğinde kullanıyor ve ne kadar önemli olduğu anlaşılıyor. Arthur’un gücünü görenler ayaklanmayı ve direnişi başlatıyor, halk gerçek kralı desteklemek için cesaret kazanıyor.

Arthur’un Vortigern’e karşı Mage ile yaptığı plan yüzünden zayıflığı hisseden Vortigern, kızını kurban ederek kazanacağı güçle krallığını korumaya çalışsa da, kılıcın gerçek gücüne hakim olan Arthur, tek başına ordulara kafa tutacak güçtedir.

kral-arthur-kilic-efsanesi-4

İsyanın beklediği o an gelir, şehir ele geçirilirken, Arthur da karanlık güce ulaşmak için kızını kurban eden Vortigern’le yüzleşir.

Kral Arthur zorunda bırakıldığı bu savaşı kazanır ve krallığını barış üzerine inşa eder..

 

Son Söz Olarak;

Film orta çağ, fantastik türünü sevenler için izlenebilirliği yüksek ve başarılı, oyuncular işinde başarılı kişiler ve filme de uyum sağlamışlar. Daha fazla detay işlenebilir ve süresi uzun tutulabilirdi, cesur yürek gibi 3 saate çıkarılsaydı izleyici ile filmin arasında daha fazla duygusal bağ kuracağına inanıyorum. Film vaktinizi boşa harcamayacak kadar güzel, hareketli sahnelerin kalitesi, mekanların başarılı dizaynı ve hikaye işleyişine bakılırsa filme yüksek bir bütçe ayırılmış ve doğru şekilde kullanılmış. Özetle izlemenizi öneririm, şansı hak ediyor hatta bu türün meraklısıysanız fazla kapılabilirsiniz. Bakalım izlerken David Beckham’ı ayırt edebilecek misiniz? 🙂

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız;

Kağıttan Hayatlar Film Önerisi

Space Sweepers Film Önerisi

 

İçeriklerimiz hakkında görüşleriniz için, üye olup yorum gönderebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yeni eklenecek içeriklerden haberdar olmak için Güncel Tavsiye/İnstagram hesabımızdan takipte kalın.

 

Güncel alışveriş tavsiyelerinden, ürün incelemelerine, en yeni ve en başarılı filmlerden kitaplara yaptığımız bu yolculukta içeriklerimizden memnun kalmanız dileğiyle.

-Samimiyetle, Güncel Tavsiye..

YAZAR BİLGİSİ
Üniversiteden mezun olduktan sonra, araştırmalarımı, yazarlığa olan merakımla birleştirip paylaşmaya başladım. Güncel liste araştırmaları yapmayı seviyorum ve teknoloji konularında rehber içerikler hazırlamaya çalışıyorum.
YORUMLAR

 1. Erdi dedi ki:

  Filmi herkese tavsiye ederimm