İyi Hissetmek Sizin Elinizde

İyi Hissetmek Sizin Elinizde

Bazı dönemlerde kendimizi daha karamsar ve huzursuz hissederiz, genelde hayat zorlukları ve beklentilerimizde ki ters gidişat buna sebep olur. Her insanın iyi hissetmesini sağlayan kendine has bir yöntemi olsa da bu yazıda iyi hissetmek üzerine karşılıklı sohbet edelim istedim;

 

 

Duygularınızı yaşamaktan korkmayın

iyi-hissetmek-sizin-elinizde-gulumse

Üzüldüğünüzde ağlamayı, sevindiğiniz zaman ağız dolusu gülmeyi ihmal etmeyin. Duyguları bastırmak yerine onları yaşayarak hakkını vermek daha iyi sonuçlar doğurabilir örneğin, yıkıcı olmadan rahatsız olduğunuz şeyleri dile getirip çözüm aramaya çalışın veya kızgınlığınızın geçtiği olaylar için affedip unutmayı deneyin.

 

 

iyi-hissetmek-sizin-elinizde-beslenme

Beslenme Alışkanlıklarınız

Beslenme alışkanlıklarınız size kötü hissettiriyor olabilir veya kendinizi çok fazla bu konuda üzüyor olabilirsiniz. Bazen irademiz kontrolünde biraz daha serbest olmak iyi hissetmemize sebep olabilir. Sağlığımıza zarar vermediğimiz sürece fazlalık birkaç kilonun mutluluğumuzdan değerli olmadığını anlamamız gerekir.
Zayıflık veya kilo sorunu yaşamanız gibi hususlara acil müdahale etmek yerine öncelikle size kötü hissettirmelerini engelleyerek, daha profesyonel bir destek ve hafif tedbirlerle, uzun zamana yayarak çözüm aramak daha iyi bir yaklaşım olabilir. Böyle yapmak hem beden sağlığınıza hem de ruh sağlığınıza iyi gelecek ve iyi hissetmenize faydası olacaktır.

 

 

Şükredin

Hep daha kötü bir durumda olabilirdik diye düşünerek şükretmeyi hiyerarşik bir mücadele gibi görüyorum, bunun yerine sadece hayatta olmak ve bu fırsata sahip olmak en büyük şükretme sebebimiz olmalıdır. Hala hayattaysan her şey mümkündür, istemek ve başarmak ise senin elinde.

 

 

Sabredin, Kabullenin

Müdahale edemediğiniz özelliklerinizle çatışmak yerine onları kabullenin. Değiştiremeyeceğiniz şeyler yerine geliştirebileceğiniz özelliklerin üzerine gitmek sizi ileri taşıyacağı gibi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

 

 

Değişikliklere Açık Olun

Sizi aşağı çeken veya rahatsız olduğunuz durumları değiştirmek hatta hepsini kenara bırakarak sadece görünüşünüzde değişikliğe giderek iyi hissetmek mümkün olabilir. Saç modelinizdeki bir değişiklik, giyim tarzınıza yeni dokunuşlar iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

 

 

iyi-hissetmek-sizin-elinizde-hayaller

Merakınızın üzerine gidin

Her zaman yapmayı istediğiniz, merak ettiğiniz konulara ufakta olsa bir başlangıç yapın. Sandığınızdan daha kolay olduğunu farkedebilir, niye daha önce yapmadığınız için kendinize kızabilirsiniz ancak kendinize yeni bir şey katmak, iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

 

 

Başarılarınızı ve Çıkardığınız Dersleri Hatırlayın

Her zaman daha kötüsüne hazır olup, bu zorlukların size daha fazlasına dayanmanız için güç vereceğine inanmanız gerekir. Daha önce başardıklarınız yine başaracağınıza işarettir, karamsarlık zamanlarında bunu düşünmek iyi gelebileceği gibi daha önceki zorlu durumlardan çıkardığınız dersleri hatırlayın.

 

 

Kendinize İnanın

Hayalleriniz ve onlara giden yolda uğraştığınız iş, hangi durumda olduğunuz, karşınızdaki zorluklar, bunları sadece siz biliyor ve yaşıyorsunuz. Yaşadığınız zorluk her ne olursa olsun onun hayalinize giden yolda atlatılması gereken zorluklardan biri olduğunu hatırlayın ve başaracağınıza olan inancınızı artırın. 100 yıl sonra hiçbirimizin hatırlanmayacağı gerçeği karşısında içinizdeki korkuları bir kenara bırakıp yola çıkmak gerektiğinin farkına varın. En güzel dinlenme, en yorgun günlerden sonra yapılandır. Bunu hak ettim diyeceğiniz güne kadar çabalamaya devam edin.

 

 

 

Sağlıklı bir yaşam için tavsiyeler içeren Sağlıklı Hayat Düzen İster makalemizi incelemek isteyebilirsiniz, instagram adresimize abone olarak yeni tavsiyelerden erkenden haberdar olabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz..

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
Üniversiteden mezun olduktan sonra, araştırmalarımı, yazarlığa olan merakımla birleştirip paylaşmaya başladım. Güncel liste araştırmaları yapmayı seviyorum ve teknoloji konularında rehber içerikler hazırlamaya çalışıyorum.
YORUMLAR