Into the Wild (Özgürlük Yolu) Film Önerisi

Into the Wild (Özgürlük Yolu) Film Önerisi

-Film IMDB: 8,1

-Film Türü: Biyografi, Macera.

-Zaman, Mekan: Gerçek Dünya, 1990’lar ve Alaska.

-Tek Cümleyle: Hayatınızı değiştirir..

 

Into the Wild Konusu

İlk Film Önerisi olarak 2007 Yapımı Into The Wild filmini seçtim. Türkçeye Yabana Doğru veya Özgürlük Yolu isimleriyle çevrilmiştir.
Film gerçek bir hayatı, Christopher McCandless isimli bir gencin hayallerini, yaşamak istediği hayata ulaşmak için yaptıklarını ve yaşadığı maceraları ele alır.

Hayalleri için vazgeçtikleri, sonrasında ise yeni keşfettikleriyle bize yaşamda gerçek mutluluğun anlamını işaretler nitelikte ders veriyor. Film başardıklarıyla sizi çok etkileyecek bir yaşam hikayesini anlatıyor, ilham almak ve şartların çokta önemli olmadığını anlatan cinsten.
Spoiler verilmeden, bazı konulara değinmeden anlatmak ve tavsiye etmek ne kadar zor olsa da ilk film olarak bunu neden seçtiğimi izledikten sonra anlayacaksınız. Umarım beğenirsiniz.

 

Neden Into The Wild?

Tavsiye etmek için ilk filmi seçerken benim için çok özel olan, hatta düşünce yapıma en çok etki eden filmi seçmek istedim. Gerçek bir hayat hikayesi olduğunu düşündüğünüzde ve Christopher McCandless’ın düşüncelerini ve keşfettiklerini düşündükçe düzene ve dünyaya bakış açınız değişebiliyor.

 

Into the Wild Oyuncuları

 • Emile Hirsch – Christopher McCandless
 • Catherine Keener – Jan Burres
 • Hal Holbrook – Ron Franz
 • Kristen Stewart – Tracy Tatro

 

Into the Wild Hangi Platformdan İzlenir?

Netflix

 

Into the Wild Film Süresi

2 Saat 28 dakika

 

Into the Wild Film Film Müzikleri

 • Setting Forth – Eddie Vedder
 • No Ceiling – Eddie Vedder
 • Long Nights – Eddie Vedder
 • Hard Sun – Eddie Vedder
 • Society – Eddie Vedder

 

 

Buraya kadar filmi tanıtmaya çalıştım.

Şimdi filmi izledikten sonra okumaya devam etmeniz gereken sohbet bölümü başlayacak.

İyi Seyirler, sonra görüşmek üzere..

Güncel Tavsiye..

into-the-wild-yabana-dogru-film-tavsiyesi-2

Into the Wild – Filmi izledikten sonra

2 saat 28 dakikalık filmde, 1990’lı yıllarda üniversiteden yeni mezun olmuş bir gencin, oldukça iyi bir diplomayı ve akademik kariyeri, ailesinin sunmuş olduğu fazlaca parayı ve ailesi de dahil her şeyi geride bırakarak gerçekten hayalini kurduğu hayatı yaşamak için atıldığı maceraları anlatıyor.

Evet Alexander Supertramp (Süper berduş) sizlerin de önce yüzünü güldürüp, hayallerine ulaşmak için normal bir insanın hayal ettiği hayattan ve her şeyden vazgeçtiğinde vay be dedirtip, o terk edilmiş otobüse ulaştığında ki yaşadığı sevinçle içinizi kıpır kıpır edip, son zamanlarına doğru giderken ”mutluluk sadece paylaşıldığında gerçektir.” diye not düşerek sizleri düşüncelere daldırdı mı?

Yaşadıklarını ve gerçek Christopher Mccandless’i filmin sonundaki fotoğraflarda görünce insanı bir hüzün kaplıyor. Hayatımıza yol çizerken, hiç imkan yokken bile neler başarabileceğimizi bize gösterdiği için, deneyimledikleriyle bir şeyleri anlamamız için geride bıraktıklarından dolayı ve büyük maceralar sığdırdığı yaşamına duyduğum sonsuz saygıdan Christopher Mccandless’ı sevgiyle anıyoruz.

Keşke biraz daha şansın yaver gitseydi de ailene, sevdiklerine kavuşsaydın be Supertramp..

Biraz araştırma yaparsanız insanların Christopher’in yaşadığı otobüse yıllar boyunca gidip ziyaret ettiğini görebilirsiniz. Son yıllarda da giden turistlerin ve maceracıların yaşadığı sorunlar nedeniyle otobüsün oradan helikopterle kaldırıldığını üzülerek belirtelim.

Değinmek istediğim bir nokta;

Into the wild Filminin sonunda asıl mutluluğun paylaşmak ile gerçekleşeceğini bize açık bir mesaj olarak verdiğini düşündüğümüz Christopher’ın bu sözünü düşündüğümüzde, onun yaşadıklarından sonra, yine bizim toplumdaki yaşantımızı aradığını düşünerek kaçıp gitme isteğimizi bastırdık mı?
Belki de yaşadığımız hayatlar onun paylaşma kavramından çok uzakta ve anlamsızdır, çünkü o tüm bu yaşadıklarından sonra ulaştığı mutluluk noktasını kimseyle paylaşamadığı için böyle bir düşünceyi dile getirmiş olabilir. Bizim keşfettiğimiz kaç gerçek mutluluğumuz var ve biz bu mutlulukları gerçekten paylaşabiliyor muyuz?

into-the-wild-yabana-dogru-film-tavsiyesi-3

Son sözleri olan ”Mutlu bir hayat yaşadım ve bu yüzden Tanrı’ya müteşekkirim. Hoşça kalın, Tanrı hepinizi kutsasın.” sözleriyle beraber bu mutlu fotoğrafına bakarak onu uğurlayalım.

 

İlginizi çekebilecek diğer filmler;

Space Sweepers Film Önerisi

Kağıttan Hayatlar Film Önerisi

 

İçeriklerimiz hakkında görüşleriniz için, üye olup yorum gönderebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yeni eklenecek içeriklerden haberdar olmak için Güncel Tavsiye/İnstagram hesabımızdan takipte kalın.

 

Güncel alışveriş tavsiyelerinden, ürün incelemelerine, en yeni ve en başarılı filmlerden kitaplara yaptığımız bu yolculukta içeriklerimizden memnun kalmanız dileğiyle.

-Samimiyetle, Güncel Tavsiye..

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
Üniversiteden mezun olduktan sonra, araştırmalarımı, yazarlığa olan merakımla birleştirip paylaşmaya başladım. Güncel liste araştırmaları yapmayı seviyorum ve teknoloji konularında rehber içerikler hazırlamaya çalışıyorum.
YORUMLAR

 1. Seyhan dedi ki:

  İnsanları sevmiyorum diyemem ama doğayı daha fazla dedi.. güzel söz