Evde Cilt Güzelliği İçin Ürünsüz Tavsiyeler

Evde Cilt Güzelliği İçin Ürünsüz Tavsiyeler

Cilt Güzelliği İpuçları

Görünüşümüzü simgeleyen en önemli şey cildimiz. Cilt güzelliği için birçok yönteme başvurur, her zaman tavsiyeleri dikkate alırız çünkü dediğimiz gibi görüntümüzün temelinde cildimiz vardır. Sürekli aralarına yenileri eklenen Cilt bakımı malzemelerinin hangi birine yetişeceğimizi şaşırırız, bunlar saymakla bitmez. Bu yazımızda evde cilt güzelliği kazanacağınızı düşündüğümüz ve hiçbir ürün tavsiyesinde bulunmadan sadece gün içerisinde dikkat edeceğiniz bazı yöntemlerle cildinize iyi gelecek bilgiler paylaşacağız, öyleyse başlayalım;

 

1. Cilt güzelliği için su için

 • En başta söylemeliyiz ki düzenli su içmenin evde cilt güzelliği sağlamasının yanında beden sağlığımız içinde faydası saymakla bitmez, su içmek böbrekleri iyi çalıştırmasıyla beraber vücuttaki zararlı maddeleri atarak tüm organların daha sağlıklı çalışmasını sağlar böylece cildiniz renk kazanır. 
 • Cildinizin en iyi dostu olan suyun vücutta nem sağlayıp, hücre yenilenmesini artırarak kırışıklığı geciktirdiği bilinen bir gerçektir.  
 • Alerjik ve güneşten etkilenmiş ciltler için su koruyucu ve destekleyici bir etki gösterir. 

 

2. Havlu kullanımı

 • Yüzünüzü kurularken havluyu bastırmadan yavaş yavaş ve yüzünüzün üzerinde sürtmeden kurulayın, bir bölgeyi kuruladığınızda yüzünüzden uzaklaştırarak tekrar başka bir bölgeye uygulayın, böylece cildinizi tahriş etmemiş olursunuz. 
 • En hijyenik ve sağlıklı olanı ıslak yüzümüzü kağıt havlu ile kurulamaktır ancak genelde havlu kullandığımız da bir gerçektir. Havlu ıslanınca içerisinde kolayca mikrop ürediği için sık sık değiştirilmelidir, cilt yapınıza uygun, fazla sert olmayan, kaliteli malzeme ile üretilmiş pamuk havlu kullanmakta fayda var. 
 • Son olarak sivilce olan bölgeyi kuruladığınız havluyu yüzünüzün diğer bölgelerine sürmek yanlış kullanıma bir örnektir, böyle yapıldığı takdirde sivilcelerin yayılması muhtemeldir. 

 

3. Sivilcelerinizi sıkmayın

evde-cilt-guzelligi-icin-urunsuz-tavsiyeler-sivilce

 • Sivilcelerinizi kendi yöntemlerinizle sıkmak yapılan en büyük hatalardan biridir, çoğu zaman güzellik merkezlerindeki yöntemlerin bile tehlikeli olabilmesi mümkündür. Profesyonel bir destek olmadan, doktor yardımı olmayacaksa sivilcelerinizi sıkmak doğru değildir.  
 • Doğru uygulama yapılmadığı durumda sivilcenizi sıkarken aslında onu daha derine indirerek, kalıcı izlere ve sivilce artışına sebep olabilirsiniz.  
 • Tavsiyem, doktorunuza başvurarak cilt ve sivilcelerinizin türüne göre tavsiye almanız ve daha dikkatli yöntemlerle sivilcelerinize müdahale etmeniz yönündedir. 

 

4. Cilt türünüzü öğrenerek buna göre davranın

 • Kuru bir cilde mi? Yoksa Yağlı bir cilde mi sahip olduğunuzu unutmadan uygulayacağınız tüm yöntemlerde buna göre davranmakta fayda vardır.
 • Kuru bir cilde daha fazla kurutacak yöntemlerden kaçınılması gerektiği gibi, yağlı ciltlerin nem oranını artıracak uygulamalardan kaçınmalıyız. 

5. Basit yüz egzersizleri ile genç kalın

evde-cilt-guzelligi-icin-urunsuz-tavsiyeler-masaj

 • Yorucu bir günün sonunda, sizinle birlikte yorulan cildiniz ilgiyi hak ediyor, bazı basit hareketlerle birlikte cilt sağlığınız için olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.  
 • Alnınıza dışarıdan içe doğru parmaklarınızla masaj yapın, böylece kırışıkları önleyerek canlılığı artırabilirsiniz. 
 • Göz kapaklarınızın üst kısımlarına işaret parmağınızla yapacağınız hafif bir masaj sarkmaları önleyecek ve güzel bir görünüş sağlayacaktır. 
 • Boynunuzdan başlayarak ellerinizi çenenizin altına doğru çekerek yapacağınız bir diğer masajla birlikte boyun bölgelerinde uzun yıllar genç bir görünüş elde edebilirsiniz. 
 • Parmaklarınızı kıskaç gibi yaparak yanaklarınızı hafifçe sıkıştırın, kısacası kendinizden makas alın, bu yöntemle birlikte yüzünüzü canlı tutup, cildinizin genç kalmasını sağlayabilirsiniz. 

 

Güncel tavsiye ailesi olarak içeriklerimize göndereceğiniz her yorum ve eleştiriyi dikkatle inceliyoruz. Düzeltmemiz gereken yerleri belirtmeniz, mevcut içeriklerimiz ve gelecekteki içerikler açısından faydalı olacaktır.

Eğer üye olup kendi tavsiyelerinizi göndererek sitemizde yer almak isterseniz, sizi aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Bizi instagramdan takip etmek için: Güncel Tavsiye/İnstagram memnuniyetle bekleriz.

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
Üniversiteden mezun olduktan sonra, araştırmalarımı, yazarlığa olan merakımla birleştirip paylaşmaya başladım. Güncel liste araştırmaları yapmayı seviyorum ve teknoloji konularında rehber içerikler hazırlamaya çalışıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.