En İyi E-Spor Oyunları

En İyi E-Spor Oyunları

Günümüzde E-spor oyun sektörü her geçen gün daha büyük kitlelere ulaşıyor ve gelişmeye devam ediyor. E-spor müsabakalarında oynadığı oyun ile adını dünyaya duyurmak isteyen gençlere bu yönde seçilebilecek en doğru oyunları listeledik.

 

 

e-spor-oyun-onerileri-lol3

League Of Legends

Riot Games’in tarih yazan oyununu bilmeyenimiz yoktur. League Of Legends yıllar geçmesine rağmen, hep daha ileriye giden yönüyle e-sporun zirvesindeki oyun diyebiliriz. Bu yıl ki sloganları ”Gelecek 10 Yıl Şimdi Başlıyor” olduğunu düşünürsek, planlarının ne kadar uzun olduğu ortaya çıkıyor.

Eğer e-spor oyunlarında kendinizi geliştirmek istiyor, kariyerinizi bu yönde şekillendirip başarılara koşmak istiyorsanız MOBA oyun türünde tartışmasız en doğru seçim League Of Legends olacaktır. Oyunun bu kadar popüler olmasının tek dezavantajı, sizin gibi binlerce oyuncu Legue Of Legends’ta e-spor oyuncusu olmak için çabalıyor yani bu oyunda rakibiniz çok fazla, çok çalışmalısınız!

 

 

e-spor-oyun-onerileri-cs-go

Counter-Strike: Global Offensive

Efsane Oyun serisi Counter Strike’ın online ve e-spor arenasına en güzel entegre edilmiş oyunu olan Counter-Strike: Global Offensive listemizin en önemli oyunları arasında. E-spor oyuncusu denildiğinde akla gelen birçok isim CS-GO kariyerleri sayesinde unutulmaz olmayı ve büyük gelirler kazanmayı başarmıştır. Ülkemizden de profesyonel düzeyde başarılar elde etmiş, bizleri avrupada da temsil eden CS:GO oyuncuları bulunmaktadır.

Hala günümüzde aktif olarak ve büyük kitlelerce takip edilen CS:GO, FPS türünde e-spor oyuncusu olma hayali kuranlara nokta atışı bir seçenek olacaktır. CS:GO gibi oyunlara ulaşabileceğiniz, çok keyifli ve ücretsiz oyunlara da sahip olabileceğiniz oyun platformlarını merak edenleri En İyi Oyun Platformları yazımıza bekleriz.

Özellikle bu oyunu çok iyi oynayanların diğer FPS oyunlara geçişte sorun yaşamadan kariyerlerine rahatça devam edebilmeleri gibi avantajları da olacaktır, bu yüzden CS:GO’da iyi olmak, bugünlerde de gelecekte de avantaj sağlar.

 

 

e-spor-oyun-onerileri-valorant

VALORANT

Riot Games 10. yıl kutlamalarında yeni oyunlar çıkaracaklarını açıkladığında büyük yankı uyandırmıştı, VALORANT bunlardan FPS türündeki yeni oyunları oldu. Oyun CS:GO oyuncularının da büyük ilgisini çekti, yeni bir oyun olmasıyla gelen yeni özellikler ve riot games’in LOL’den yakaladığı itibar ve güven sayesinde kısa sürede büyük kitlelere ulaştı. League Of Legends’in E-spor’da geldiği ulaşılmaz seviye düşünülünce, Valorant’ın da e-spor sahnelerinde başarılı bir ün yakalayacağı tartışmasız bir gerçek. FPS türüne meraklıysanız ve daha yeni çıkmış bir oyunda herkes kendini geliştirmeye çalışırken aralarından sıyrılıp başarılı olursanız, E-spor sahnesine girmeniz eski oyunlara göre çok daha kolay olacaktır. CS:GO’da başarılı olup VALORANT’a yönelen sayısız oyuncu olmuştur, FPS türlerinde iyi olmak, yeni çıkan tüm FPS oyunlarında başarılı olmaya yardımcı olacağı için, yeni çıkan VALORANT’ı denemelisiniz.

 

 

e-spor-oyun-onerileri-smite

Smite

MOBA türünün third person(üçüncü şahıs) bakış açısıyla oynanan türü diyebiliriz. Oyun uzun zamandır var ve takımları, turnuvalarıyla yer edinmiş durumda. MOBA türünü sevip, bu türde farklı bir deneyim yaşamak isterseniz, Smite’ı denemelisiniz. Belki de yeteneğiniz burada açığa çıkacaktır, kim bilir..

 

 

e-spor-oyun-onerileri-fortnite

Fortnite

Epic Games’in dünya çapındaki oyunu.. Çıktığı dönemden bu yana zevkli oynanışı ve getirdiği farklı tarzla oyuncuların ilgisini çekmeyi başardı. Yüksek para ödüllü büyük turnuvalar düzenleyip, başarılı oyunculara fırsat sağlayan bu oyunun sürekli güncellenen yapısı ve Epic Games gibi büyük bir şirketin altyapısında olması nedeniyle iyi bir geleceği olduğu düşünülebilir.

 

 

e-spor-oyun-onerileri-pubg

PUBG

Battle Royale türünü insanların sevmeye başladığı dönemde, bu oyun türünün yaratıcısı ve başarılı bir isim olan PLAYERUNKNOWN, kendi ismini verdiği bu oyunu çıkarttı ve geldiği dönemden bu yana en popüler battle royale oyunu olmayı başardı.

Piyasadan sildiği rakipleri ve düzenlediği dünya çapında turnuvalar sayesinde tahtından hiç inmedi.
Mobil platforma geçişi, güncellenen yapısıyla daima kitlesini koruyan ve geliştiren bu oyunu mutlaka duymuşsunuzdur ve gelecekte de duymaya devam edeceğimiz şüphesiz. PUBG, başarılı olduğunuzda turnuvalar ve yayınlar gibi yollarla mutlaka size bir gelir sağlayacaktır.

 

 

e-spor-oyun-onerileri-pes-fifa

Fifa – PES

E-spor’a gerçek bir spor türünün oyunu dahil olmasa olmazdı. Futbol oyunlarının şahı diyebileceğimiz iki oyun olan PES ve FİFA oyunlarının E-spor yönü son yıllarda çok öne çıktı ve ilerlemeye devam ediyor. Bu yönde yetenekliyseniz, eğlenirken bir kariyere de sahip olabilirsiniz. 11 ayrı kişinin oynadığı takımlarla yapılacak maçların, gelecekte çok popüler bir E-spor oyun aktivitesine dönüşeceğini düşünümekteyim ve heyecanla bekliyorum.

 

 

e-spor-oyun-onerileri-rocket

Rocket League

Çok farklı bir bakış açısına sahip bu spor oyununda, eğlence tanımı her zaman daha ağır basmıştır ancak yüksek seviyelerde kıyasıya bir rekabet ve E-spor oyunu öğeleri var. Mutlaka bir gameplay izlemeli ve oyunu denemelisiniz.

 

 

e-spor-oyun-onerileri-dota

Dota 2

Dota, MOBA Türünün başlangıç oyunudur. Geçmişten günümüze LOL ile kıyaslamalara ve rekabete konu olan oyun, LOL’ün reklam ve geliştirme yönündeki başarıları yüzünden biraz daha pasif görünebilir ancak büyük bir kitlesi ve E-Spor ağı vardır. Günümüzde yaşı genç ve MOBA türünde E-Spor oyun kariyeri düşünenlere LOL daha avantajlıdır, bu bir gerçek ancak bu oyuna da göz atmaları gerekebilir. Önemli olan bir oyunda en başarılılar arasına girebilmektir, yeteneklerinizi keşfetmelisiniz.

 

İçeriklerimiz hakkında görüşleriniz için, üye olup yorum gönderebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yeni eklenecek içeriklerden haberdar olmak için Güncel Tavsiye/İnstagram hesabımızdan takipte kalın.

 

Güncel alışveriş tavsiyelerinden, ürün incelemelerine, en yeni ve en başarılı filmlerden kitaplara yaptığımız bu yolculukta içeriklerimizden memnun kalmanız dileğiyle.

-Samimiyetle, Güncel Tavsiye..

YAZAR BİLGİSİ
Üniversiteden mezun olduktan sonra, araştırmalarımı, yazarlığa olan merakımla birleştirip paylaşmaya başladım. Güncel liste araştırmaları yapmayı seviyorum ve teknoloji konularında rehber içerikler hazırlamaya çalışıyorum.
YORUMLAR