En İyi Canlı Yayın Platformları

En İyi Canlı Yayın Platformları

Twitch

Tartışmasız canlı yayın platformları arasında en popüleridir. Bu işin en eskilerinden ve çok başarılı yayıncılardan oluşan kadrosu sayesinde günün her saatinde eğlenceli bir yayın bulmak mümkün. Yayıncılığa yeni başlamayı düşünenler için en doğru tercih olabilir çünkü Twitch platformunun aktif kullanıcı sayısı çok yüksek olduğu için yayınınıza göz atmak isteyecek birilerini mutlaka bulabilirsiniz. Oyun yayıncılığı yanı ağır bassa da birçok konuda çok başarılı yayınları içerisinde barındıran bu platforma göz atmalısınız.


canli-yayin-platformlari-2

Youtube

Hepimizin bildiği video paylaşım sektörünün kralı olan bu platform, canlı yayıncılık yönüyle de piyasadakilere rakip olmuş durumda. Youtuber adıyla tanımladığımız video içerik üreticilerine diledikleri zaman ‘tek tıkla’ canlı yayın açıp takipçileriyle buluşmasını sağlayan bu gibi kolaylıklar, Youtube’a diğer canlı yayın platformları arasından sıyrılma şansı tanıyor.


canli-yayin-platformlari-4

Facebook

Canlı oyun yayıncılığı üzerine büyük girişimlerde bulunan facebook, başarılı birçok yayıncıyı bünyesine katarak bu platformlar arasına iddialı bir giriş yaptı. Sosyal medyanızı kullanırken aynı zamanda sevdiğiniz yayınları izlemek isterseniz güzel bir alternatif olacaktır.


Tiktok

Tiktok çılgınlığı, popülerliği de beraberinde getirdi. Platformda her türden içerik bulmak mümkün, aynı zamanda da yayıncılar için yeni ve çok büyük bir canlı yayın platformu olmuş durumda. Zaman zaman çalkantılı tepkiler alsa da Tiktok, canlı yayın platformları arasında en sosyal olan platform olmaya çok yakın. Oyun yayıncılığı açısından değilse de sosyal sohbet yayınları açısından en başarılı canlı yayın platformu diyebiliriz.


canli-yayin-platformlari-3

İnstagram

Facebook ile aynı çatı altında bulunan İnstagram’ın fotoğraf ve video tabanlı bir platform olması sebebiyle canlı yayın yönünde de başarılı olması beklenir. Takipçilerinizle sohbet etmek için elinizin altındaki en başarılı canlı yayın platformlarından biridir. En sıkı takip ettiğiniz insanların yayınlarına katılıp, hikaye atmak kadar kolay ve tek tıklama ile canlı yayın açabilirsiniz.


canli-yayin-platformlari-5

NimoTV

Kendine has kitlesi ve yayıncıları bulunan bir başka yayın platformu, güçlü rakipleri karşısında varlığını sürdürmeye devam ediyor.


canli-yayin-platformlari-6

Nonolive

Önemli yatırımlarla kurulup piyasada ses getirmeyi hedefleyen alternatif canlı yayın platformlarından bir diğeri.

 

 


canli-yayin-platformlari-7

Dlive

Kripto para birimi ile bağış atılabilme özelliğiyle öne çıkan canlı yayın platformu.

 

 

En İyi Canlı Yayın Platformları arasında seçim yapmak için önce göz atmanızı öneririz çünkü yayıncılığa başlamak isteyenler için oynadığı oyun türünden, konuşacağı konulara kadar avantajlı ve dezavantajlı platformlar olacaktır. İzleyici açısından da aradığı türe en yakın platformu bulmaları için geçtiğimiz ufak özetlerden yola çıkarak platformları incelemesi doğru olacaktır.

Son yıllarda büyük başarı gösteren ve televizyona rakip olacağı düşünülen canlı yayın platformları hakkında düşüncelerinizi yorumlara bekliyoruz.

 

İçeriklerimiz hakkında görüşleriniz için, üye olup yorum gönderebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yeni eklenecek içeriklerden haberdar olmak için Güncel Tavsiye/İnstagram hesabımızdan takipte kalın.

Güncel alışveriş tavsiyelerinden, ürün incelemelerine, en yeni ve en başarılı filmlerden kitaplara yaptığımız bu yolculukta içeriklerimizden memnun kalmanız dileğiyle.

-Samimiyetle, Güncel Tavsiye..

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
Üniversiteden mezun olduktan sonra, araştırmalarımı, yazarlığa olan merakımla birleştirip paylaşmaya başladım. Güncel liste araştırmaları yapmayı seviyorum ve teknoloji konularında rehber içerikler hazırlamaya çalışıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.