Belgesel, Film ve Dizi İzleme Platformları

Belgesel, Film ve Dizi İzleme Platformları

Belgesel, Film ve Dizi İzleme Platformları

Hafta sonları, boş vakitlerimizde, bir şeyler izlemek istediğimiz zaman tavsiyeye ve izleyebileceğimiz bir platforma ihtiyaç duyarız. Böyle zamanlar için, Türkiye’de hizmet veren en iyi belgesel, film ve dizi platformlarını araştırdık, pratik bir şekilde kaliteli hizmet veren dijital yayın platformlarını sizler için sıraladık.

 

belgesel-film-ve-dizi-platformlari-netflix

Netflix

Şüphesiz son dönemde en büyük yükselişe geçen ve adından söz ettiren, online film platformu deyince akla ilk gelen isim Netflix oluyor. Bünyesinde barındırdığı binlerce film, dizi, belgesel ve program içerikleriyle, her dönemde popüler ve beğenilen yeni işler üretebilmesiyle sizi daima memnun bırakabilecek bir platform.

Mobil, tablet, bilgisayar ve televizyon gibi pratik izleme seçenekleri bulunan platformda, aylık ücretler 17,99 TL ile 41,99 TL arasında değişmektedir. Ayrıca Netflix ülkemize özel içerikleri olan Aşk101, Hakan: Muhafız, Atiye, 50m2, Karakomik Filmler, Organize İşler: Sazan Sarmalı ve daha birçok film ve dizi projeleriyle de ülkemizde adından söz ettirmeye devam ediyor.

 

belgesel-film-ve-dizi-platformlari-youtube

Youtube

Youtube’u bilmeyenimiz yoktur ancak bu makaleye ekleme sebebim, youtube platformunda yeni ve eski sayısız film, dizi ve belgesel bulunuyor. Son dönemde televizyon dizilerinin yayınlandıktan sonra bölümlerinin tamamı youtube kanallarına yüklenmeye başladı.

Bir şey izlemek istediğiniz zaman elinizin altındaki en iyi ücretsiz platform olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Sektörün gelişmesiyle beraber büyük bütçeli projelere kafa tutacak düzeyde, başarılı belgesel ve program kanallarının da yotube’da karşımıza çıktığını görmekteyiz.

 

belgesel-film-ve-dizi-platformlari-blutv

BluTV

Ülkemizde ”dijital yayıncılık” sektöründe ilk akla gelenlerden bir diğeri ise BluTV’dir. Yerli içerik konusunda çok zengin ve kendine kaliteli özel içerikler bulunduran platform, yerli ve yabancı en popüler ve büyük yapımların bulunduğu binlerce içeriği barındırıyor.
Canlı TV kanallarına da ulaşabileceğiniz BluTV, televizyon ve sinemayı bir araya getirmeyi başarıyor diyebiliriz.
BluTV’de aylık üyelik 22.90 TL ancak yıllık satın alındığında ise 154,80 TL yani aylık 12.90 TL gibi avantajlı bir fiyat politikası bulunuyor.

 

belgesel-film-ve-dizi-platformlari-exxen

Exxen

Acun Ilıcalı tarafından kurulan ve bu platformlar arasında en yenisi olan exxen, iddialı fiyat politikasıyla 1 Ocak tarihinde açılışını yaptı.
Bünyesine kattığı ve kendisine özel çekilmeye başlanan film dizi, belgesel ve programlar ile içeriklerini arttırmayı hedefleyen Exxen, daha yeni ve az içeriğe sahip olsa da Acun Ilıcalı’nın önceki işlerinde yakaladığı başarıları düşünüldüğünde, Exxen platformunun gelecek vadettiği ortada.
Acun Ilıcalı’nın Tv8 kanalındaki popüler içerikleri online platforma entegre etmesi ve televizyon, youtube gibi yerlerde başarılı olmuş programları ve isimleri Exxen’e içeriklerini getirmeleri yönünde anlaşma sağlaması başarılı bir politika.
Exxen’de fiyat politikası 9.90 TL’lik reklamlı ve 19.90 TL’lik reklamsız üyelik seçenekleri olarak ikiye ayrılıyor.

 

belgesel-film-ve-dizi-platformlari-gain

Gain

Exxen ile aynı anda yayın hayatına başlayan bir diğer platform ise Gain’dir. Özellikle çektikleri tanıtım reklamlarıyla eğlendiren ve merak uyandıran platform, aynı anda piyasaya çıktığı exxen ve diğer dijital yayın platformlarıyla rekabet etmeyi hedefliyor.
Şu anda ÜCRETSİZ olması ve gelen olumlu yorumlar ile iyi bir ivme yakalayan platform gelecekte bu özelliklerini koruyacak mı göreceğiz.

 

belgesel-film-ve-dizi-platformlari-puhutv

PuhuTV

Ücretsiz Dizi ve Film Platformlarından bir diğeri olan PuhuTV’den bahsetmek gerekirse, Şahsiyet, Fi gibi kendine özel içerikleri bulundurması, yerli içerik sayısının çok fazla olması ve bunun yanında televizyonda yayınlanan içerikleri de barındırması gibi sayısız avantajları bulunan platform, eski ve yeni güzel içerikleriyle bir şeyler seyretmeye ayırdığınız vaktinizi, en keyifli şekilde geçirmenizi sağlayabilir.

 

belgesel-film-ve-dizi-platformlari-bein

beIN CONNECT

Platformun öne çıkan en büyük özelliği Futbol müsabakalarını barındırıyor olması, popüler fim ve dizilere, eğitici eğlenceli programlara ve canlı televizyon kanallarına erişebileceğiniz bir diğer dijital yayın platformu.
Telefon, tablet ve televizyon gibi her cihazdan izleme özelliği sayesinde Türkiye ve avrupa ligi maçlarına erişmek isteyenlerin en favori platformu diyebiliriz.

 

belgesel-film-ve-dizi-platformlari-mubi

MUBI

Yüksek kalite ve başarılı sanatsal filmleri barındıran, platformların zaman zaman şişirme içeriklerinden kendine has yapısıyla ayrılan ve gerçekten başarılı kült yapımları barındıran platform, içerik zenginliği olarak da zirvedekilerden biridir.
Kendi topluluk, haberler, röportajlar ve eleştiriler bölümleriyle kullanıcılarla etkileşim sağlayan platformun farklılık arayanlara değer katacağına inanıyoruz.
Öğrenciler için 15,99 TL, normalde 25,99 TL aylık fiyatlandırması bulunan platform ücreti yıllık tek seferde ödenirse 191,88TL’den yani aylık 15,99’a denk geliyor.

 

belgesel-film-ve-dizi-platformlari-turkcell

Turkcell TV+

Turkcell’in dijital yayın platformu olan TV+ içerisinde neredeyse tüm kanalları barındırması, spor müsabakalarına yer vermesi ve yerli yabancı içerikleriyle televizyonculuğu bir üst seviyeye taşıyor diyebiliriz. Televizyonunuzdan direk bağlanma özelliği de bulunan platform ücretinin hakkını fazlasıyla verecektir.

 

 

belgesel-film-ve-dizi-platformlari-amazon

Amazon Prime Video

Amazon Prime uluslararası düzeyde büyük kitlelere ulaşmış bir platform, kendine has yapımları ve bünyesine kattıklarıyla beraber geniş içeriğe sahip, aylık 7.90 TL gibi bir ücretlendirme ile gönülleri fethettiğini de unutmamak lazım.
Amazon firması bir işe giriştiğinde elinin altındaki bütçeyi düşünürsek, başarılı olma ihtimalleri yükseliyor ve rekabeti en üst seviyeye taşımaları da kullanıcının işine yarıyor.

 

Film ve Dizi Platformları ile alakalı ilginizi çekebilecek yazılar;

İnto The Wild (Yabana Doğru) Film Tavsiyesi

 

Güncel tavsiye ve inceleme başlıklarımıza sosyal medya adresimizden ulaşmak için: Güncel Tavsiye/İnstagram

Yorumlar kısmından görüş, tavsiye ve eleştirilerinizi göndermek için: Üye Olabilirsiniz

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
Üniversiteden mezun olduktan sonra, araştırmalarımı, yazarlığa olan merakımla birleştirip paylaşmaya başladım. Güncel liste araştırmaları yapmayı seviyorum ve teknoloji konularında rehber içerikler hazırlamaya çalışıyorum.
YORUMLAR